مجله اتفاق نو


به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، محمد شریعتمداری با بیان اینکه در دولت روحانی اقدامات بسیار وسیعی برای انجام اکتشافات معدنی صورت گرفته است گفت: از مجموعه ذخایر ۲۰۰ میلیون تنی سنگ آهن کشور ٨۰ میلیون تن آن در این دولت کشف شده است. وی ایجاد زنجیره فولاد در کردستان را حرکت در جهت اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: در زنجیره فولاد کردستان باید قدم‌های مهم و اساسی برای تولید محصول نهایی و ارزش افزوده و ایجاد شغل برداشته شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به موضوع تامین آب برای زنجیره فولاد استان اشاره کرد و گفت: در خصوص تامین آب این طرح موافقت و نظر مساعد وزارت نیرو اخذ شده است و بدون نظر آن‌ها قطعا این طرح را در کردستان کلنگ زنی نمی‌کردم. وی افزود: استان کردستان در خصوص آب نسبت به اکثر استان‌های کشور دارای شرایط مطلوب است و می‌توان گفت: این استان جزو مناطق غنی ایران است. شریعتمداری با بیان اینکه ٨۰ درصد معادن سنگ آهن استان مربوط به شهرستان بیجار است گفت: برای تامین و ایجاد و زنجیره‌های بعدی فولاد با توجه به غنای معادن مشکلی وجود ندارد و باید استمرارپیدا کند. وی در ادامه سخنان خود گریزی نیز به موضوع کشف فساد توسط دولت زد و گفت: اگر در دولت فسادی شکل گرفته افتخار دولت آن است که خود فساد‌ها را کشف و عاملان را به مراجع ذیربط معرفی کرده است. شریعتمداری اضافه کرد: دولت باید برای کشف آن فساد‌ها مورد تقدیر قرار بگیرد، چرا که بزرگترین افتخار دولت دور کردن فساد از خود است.

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/5

درباره : لایف استایل

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح تولید کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی سقز با ابراز رضایت از حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کردستان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه طی سال‌های باقیمانده دولت دوازدهم گام‌های مهمی برای توسعه کردستان برداشته شود افزود: نیازمندی‌های فوق العاده کردستان می‌طلبد که سرمایه‌گذاری در این استان انجام شود و این مسئله همواره دغدغه دولت بوده است.

محمد شریعتمداری وجود و ایجاد پروژه تولید آهن اسفنجی در شهرستان سقز برای ایجاد اشتغال و رونق تولید را حایز اهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: حضور سرمایه گذار خارجی در سقز نشان امنیت بالای استان برای رونق فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی است.

وی با بیان اینکه از مجموع سرمایه‌گذاری‌های خارجی سه سرمایه‌گذار در سقز فعالیت می‌کنند گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ۷/۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده که تاکنون ۲/۴ میلیارد دلار آن به نتیجه رسیده است.

شریعتمداری با بیان اینکه در مجموعه فعالیت‌های اقتصادی استان معدن جایگاه ویژه‌ای دارد ادامه داد: همه پهنه استان به وسعت ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع مورد اکتشاف قرار گرفته است و این مهم پایه توسعه معدنی در استا ن به شمار می‌رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه عملیات‌های پیوسته اکتشافی را در استان با قوت ادامه خواهیم داد گفت: بنابر مطالعات اولیه در هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع پهنه‌های مطالعه شده نتایج و ذخایر قابل توجه طلا، سنگ آهن وباریت پیدا شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه حتما مطالعات معادن طلای سقز به جد در دستور کار مطالعه وبررسی قرار خواهد گرفت ادامه داد: تلاش خواهیم کرد که معادن کردستان به دست بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی از بکارگیری همه ظرفیت‌ها برای تکمیل زنجیره فولاد خبر داد و گفت: تکمیل زنجیره فولاد سقز از همه چیز مهمتر است و تلاش خواهیم کرد واحد گندله سازی و کارخانجات کنسانتره آن نیز اجرا شود.

وی در ادامه سخنان خود وجود بازارچه‌های مرزی در استان را مزیتی اقتصادی برشمرد و گفت: با تفکیک لیست کالا‌های ممکن در بازارچه‌ها درصددیم فعالیت‌های اقتصادی و مبادلات مرزی را رونق دهیم. شریعتمداری همچنین وعده داد: بازگشایی بازارچه سیف سقز را پیگیری خواهم کرد و در این خصوص رایزنی‌هایی با مقامات عراقی انجام شده است.

وی افزود: عدم بازگشایی بازارچه سیف سقز به دلیل مشکلات امنیتی آنسوی مرز است و امیدوارم در کمترین زمان این بازارچه نیز بازگشایی شود.

شریعتمداری در پایان به سرمایه گذاری‌های انجام شده برای ایجاد طرح آهن اسفنجی سقز نیزاشاره کرد و گفت: در این پروژه بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ارزی و ریالی انجام شده است که در نهایت از محل آن برای هزار و ۱۵۰ شغل ایجاد خواهد شد و همچنین پنج هزار نفر دیگر غیر مستقیم از منافع آن بهره خواهند برد.

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/5

درباره : لایف استایل

یک زن بعد از اینکه زن دیگر قبول نکرد برایش سیگار و نوشیدنی بخرد بینی او را با گاز گرفتن کند و قورت داد.

زنی در دعوا بینی زنی دیگر را با دندان کند و خورد+ عکس

به گزارش نامه نیوز، جسیکا کالینز ۴۱ ساله اهل تگزاس با یکی از آشناهایش که زنی ۲۸ ساله است درگیر دعوای شدیدی شد. قربانی با چند نفر از دوستانش به مکانی تفریحی رفته بود و جسیکا که آنجا بود از او خواسته بود برایش سیگار و نوشیدنی بخرد اما او این خواسته را رد کرده بود. جسیکا بعد از رد شدن درخواستش قبل از قربانی و دوستانش جلوی خانه او رفت. آنها در آن محل درگیر شدند وجسیکا یک تکه از بینی قربانی را کند و قورت داد. زن زخمی به بیمارستان برده شد و آنجا پزشکان به او گفتند که باید روی بینی‌اش جراحی پلاستیک انجام دهند. این جراحی حدود ۱۲ هزار دلار هزینه داشت.او می‌گوید تنها چیزی که از آن شب یادش است طعم خون است که به دهانش می‌ریخت. 
جسیکا دستگیر شده است و قرار است به زودی محاکمه شود.

منبع:رکنا

http://namehnews.ir/fa/rss/4

درباره : لایف استایل

دکتر «علیرضا کمال غریبی» در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس در حوالی روستای چهارده در محور گرگان به کردکوی به سمت آب راه کنار جاده منحرف شد.

وی افزود: بر اثر این حادثه ۴ نفر از سرنشینان اتوبوس مصدوم شدند که خوشبختانه مصدومیت آن‌ها جدی نیست.

انتهای پیام

https://isna.ir/rss/tp/65

درباره : لایف استایل

به گزارش ایسنا، رضا افتخاری، مدیرعامل باشگاه استقلال از سمت خود استعفا کرده است. میرشاد ماجدی درباره وضع مدیریت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مدیریت افتخاری خوب بوده است و سال گذشته هم نتایج خوبی گرفتند. بعد از پایان لیگ کمی دیر اقدام کردند و اگر کمی زود فعالیت را شروع می‌کردند مطمئنا اوضاع بهتر می‌شد.

او درباره ضعف مدیریت در تمدید قرارداد و جذب بازیکنان هم گفت: این به مدیریت بر می‌گردد. سال گذشته که مقام به دست می‌آوردند و در مسابقات پیروز می‌شدند باید حواس‌شان به تمدید قرارداد بازیکنان هم می‌بود.

ماجدی ادامه داد: اولین حرف را در جذب بازیکن باید کادر پزشکی بزند. اگر بازیکنی بدون نظر کادر پزشکی جذب شده باشد، اشتباه است. کادر پزشکی باید نظرش را بدهد بعد با بازیکن مذاکره شود.

پیشکسوت استقلال در مورد سوپر جام هم اعتقاد دارد که هر دو تیم به هم بلوف زده‌اند و پرسپولیس در بلوف زدن برنده شد. او اضافه کرد: این بحث بازی کردن یا نکردن پی در پی قضیه را لوث کرد. آن‌طور که شنیده‌ام نامه مکتوبی هم درباره انصراف استقلال از سوپرجام وجود ندارد. البته وقتی سازمان لیگ تاریخی را برای سوپرجام تعیین کرده است نباید آن روز تغییر کند. شما فرض کنید ای اف سی تاریخ را تعیین می‌کرد، آیا ما می‌توانستیم آن را تغییر بدهیم؟

انتهای پیام

http://www.isna.ir/rss/tp/24

درباره : لایف استایل

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این اثر، «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به دراماتورژی و کارگردانی روح‌الله جعفری روایت برهه‌ای از زندگی کارگردانی است که در روسیه اجازه اجرای نمایش به او داده نمی‌شود.

بازیگرانی که در این نمایش ایفای نقش می‌کنند به‌ ترتیب ورود به صحنه شامل حمید رحیمی، نسیم شجاعی، پوریا سلطان‌زاده، شهاب عباسیان، حسام‌الدین مختاری، مهدی بجستانی، محمد فرجی‌پو، آذر خوارزمی، حمید حبیبی‌فر، ندا حاجی‌بابایی، سیدرضا علوی، کامیار محبی و مجید رحمتی هستند.

نمایش «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» از روز جمعه ۲۹ تیر تا پایان مردادماه، ساعت ۱۹:۴۵ در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

پیش‌فروش اینترنتی بلیت نمایش«ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» که ماتئی ویسنی‌یک آن را نوشته و اصغر نوری ترجمه کرده، در سایت تیوال آغاز شده است.

انتهای پیام

http://www.isna.ir/rss/tp/20

درباره : لایف استایل

چگونه بخل انسان را هلاک می‌کند؟

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیامبر اکرم (ص) در حدیثی در خصوص اینکه “چگونه بخل انسان را هلاک می‌کند؟ ” می‌فرمایند:

عنِ النَّبِیِّ (ص) قَالَ: إِیَّاکُمْ وَ الشُّحَّ فَإِنَّمَا هَلَکَ مَنْ کَانَ قَبْلَکُمْ بِالشُّحِّ أَمَرَهُمْ بِالْکَذِبِ فَکَذَبُوا وَ أَمَرَهُمْ بِالظُّلْمِ فَظَلَمُوا وَ أَمَرَهُمْ بِالْقَطِیعَهِ فَقَطَعُوا.

پیامبر (ص) فرمود: از بخل پرهیز کنید که پیشینیان شما با بخل هلاک شدند؛ بدین صورت که
به آن‌ها گفت: دروغ بگویید و دروغ گفتند
آن‌ها را به ظلم دعوت کردند پس ظلم کردند
آن‌ها را به قطع ارتباط دعوت کرد و آن‌ها رابطه خود را [با دیگران]قطع کردند.

خصال، ج۱، ص۱۷۶

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/6

درباره : لایف استایل

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال که امروز (چهارشنبه) از سمت خود استعفا داده، دقایقی پیش وارد محل این باشگاه شد.

افتخاری برای شرکت در جلسه هیئت مدیره باشگاه استقلال به این باشگاه آمده است.

انتهای پیام/

http://www.mizanonline.ir/fa/rss/10

درباره : لایف استایل

پلیس هند نسبت به واکنش حاضران در صحنه تصادفی که به جای کمک به مصدومانِ در حال مرگ، سلفی و فیلم می گرفتند ابراز تاسف کرد.

ثبت سلفی غیرانسانی‌ در هند!

به گزارش نامه نیوز پلیس هند نسبت به واکنش حاضران در صحنه تصادفی که به جای کمک به مصدومانِ در حال مرگ، سلفی و فیلم می گرفتند ابراز تاسف کرد.

سه مرد جوان هندی که حین کار سوار بر موتورسیکلتی بودند با یک اتوبوس مدرسه تصادف شدیدی داشتند و مردم حاضر در محل حادثه به جای آنکه برای نجات جان آنان تلاشی کنند اقدام به سلفی گرفتن و فیلمبرداری از سه مجروح حادثه کردند که در نهایت این واکنش، منجر به مرگ هر سه نفر آنها شد.

این حادثه در بارمیر در ایالت راجستان هند رخ داده و موجب تاسف پلیس و خشم کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

یکی از این سه نفر در دم جان باخته اما دو نفر دیگر هنوز در زمان حادثه زنده بوده اند و به گفته پلیس اگر از سوی مردم حاضر در صحنه، تلاشی برای نجات جان آنان انجام می شد احتمال زنده ماندن شان وجود داشت.

اگرچه خودروهای بسیاری در صحنه تصادف توقف می کنند اما هیچکس مجروحان را به بیمارستان منتقل نمی کند و در عوض تمام حاضران در طول نیم ساعتی که امدادگران خود را به صحنه برسانند، اقدام به سلفی گرفتن با صحنه و فیلمبرداری از مجروحین حادثه می کنند.

ویدئوها نشان می دهند که دو نفر مجروح پس از حادثه هنوز زنده و در حال تقلا هستند. در نهایت یکی از این دو مجروح پیش از رسیدن امدادگران جان باخته و دیگری نیز در مسیر انتقال به بیمارستان جان خود را از دست می دهد.

پلیس هند اعلام کرده تا زمان رسیدن امدادگران، زمان مناسب برای مداوای پزشکی از دست رفته و در صورتی که حاضران در صحنه اقدام به انتقال این افراد به بیمارستان می کردند، ممکن بود نجات یابند. گزارش ها حاکیست که دو نفر از قربانیان حادثه متاهل و صاحب فرزند خردسال بوده اند.

سخنگوی پلیس هند ضمن غیرانسانی خواندن این اقدامِ حاضران در صحنه، اعلام کرد که پلیس در تلاش است تا از طریق ویدئوها برخی از مردم حاضر در صحنه تصادف را شناسایی کند.

انتشار این ویدئوها در رسانه های اجتماعی همچنین نجر به واکنش های شدید بسیاری شده است.

http://namehnews.ir/fa/rss/4

درباره : لایف استایل


بازیگر “سارق روح” درباره وجود کپی و تکرار در موضوع فیلم‌های سینمایی اظهار کرد: با وجود این که در سینما برخی آثار از تنوع ژانر برخوردار هستند اما بسیار شاهد تکرار سوژه‌ها هستیم. کپی‌برداری منحصر به نویسندگان نیست بلکه بازیگران نیز در این چرخه وارد شده اند به طوری که با انتخاب نقش‌هایی چون نقش های موفق قبلی خود و تکرار مکررات خود را روی پرده نگاه می دارند.

وی درباره آخرین فعالیت‌های هنری خود بیان کرد: برای بازی در سریال “حکایت کمال” چند ماه است قرارداد بسته‌ام که یک هفته پیش به من خبر دادند تا ۱۵ روز دیگر فیلمبرداری آن آغاز می‌شود.

این بازیگر ادامه داد: همچنین برای بازی در یک مینی سریال ۷ قسمتی به کارگردانی مجتبی چراغعلی قرارداد بسته‌ام که از یک هفته دیگر تولید آن آغاز خواهد شد.


ناصری
خاطرنشان کرد: مینی سریال مجتبی چراغعلی در حال حاضر آخرین مراحل بازنویسی را می‌گذراند و من در آن نقش زنی پولدار را بازی می‌کنم. قصه این اثر درباره دو خانواده پولدار است که فرزندانشان می‌خواهند با هم ازدواج کنند.
درباره : لایف استایل
صفحات سایت