مجله اتفاق نو


پایان انتظار ۲۸ ساله سه شیر‌هابه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، دو تیم ملی انگلیس و کرواسی امشب دومین دیدار دور نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ را برگزار می‌کنند تا دومین تیم حاضر در فینال نیز مشخص شود.

انگلیس کار خود را با پیروزی ۲-۱ مقابل تونس و سپس پیروزی ۶-۱ مقابل پاناما آغاز کرد. این تیم در دور سوم در شبی که به اکثر بازیکنانش استراحت داده بود، با یک گل مغلوب بلژیک شد تا با ۶ امتیاز به عنوان تیم دوم گروه هفتم صعود کند. انگلیس در مرحله یک هشتم به تساوی ۱-۱ مقابل کلمبیا رضایت داد و در ضربات پنالتی از سد این تیم گذشت تا برای نخستین بار در تاریخ خودش طعم پیروزی در پنالتی در جام جهانی را بچشد. شاگردان گرت ساوتگیت در مرحله یک چهارم با دو گل مقابل سوئد پیروز شدند تا پس از ۲۸ سال به نیمه نهایی برسند.

انگلیسی‌ها حالا برای رسیدن به فینال جام جهانی پس از ۵۲ سال تنها کرواسی را در سد راه خود می‌بینند.

تیم کرواسی در دور اول گروهی با دو گل مقابل نیجریه پیروز شد و سپس با سه گل مقابل آرژانتین به پیروزی رسید. این تیم در بازی آخر با نتیجه ۲-۱ از سد ایسلند گذشت تا با ۹ امتیاز صدرنشین گروه چهارم شود. کرواسی در دور یک هشتم به تساوی ۱-۱ مقابل دانمارک رضایت داد و در نهایت در ضربات پنالتی از سد این تیم گذشت. کرواسی در مرحله یک چهارم هم با روسیه میزبان ۲-۲ مساوی کرد تا بار دیگر با کمک ضربات پنالتی بتواند صعود کند. کرواسی که پس از ۲۰ سال بار دیگر به نیمه نهایی رسیده، می‌خواهد برای نخستین بار در تاریخ خودش به فینال جام جهانی راه یابد.

این رقابت نخستین تقابل دو تیم در رقابت‌های جام جهانی است که نتیجه‌ای به یاد ماندنی برای هر دو تیم خواهد داشت. البته دو تیم در یورو ۲۰۰۴ نیز با هم روبرو شده بودن که انگلیس در مرحله گروهی با نتیجه ۴-۲ کروات‌ها را به زانو درآورد.

کرواسی ۲۰ سال پیش در تنها تجربه حضورش در نیمه نهایی پیش از رقابت‌های ۲۰۱۸، به فرانسه میزبان باخت. انگلیس البته در جام ۱۹۶۶ برای اولین و آخرین بار به فینال رسید و توانست جام را بالای سر ببرد.

کرواسی در این رقابت‌ها با ۸ بازیکن به گل رسیده است. بلژیک با نه گل از نه بازیکن متفاوت تنها تیمی است که تنوع گلزن بیشتر از کرواسی داشته است.

ابهاماتی در مورد حضور اندرسون در این بازی به دلیل مصدومیت همسترینگ وجود داشت، اما سرمربی انگلیس اعلام کرد این بازیکن آماده بازی است.

حضور ورسالیکو و سوباسیچ در این بازی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. البته هر دو بازیکن در تمرینات روز سه شنیه تیمشان حاضر بودند. ورسالیکوی ۲۶ ساله که در این تورنمنت تا کنون پنج بازی برای کرواسی انجام داده است، از ناحیه زانو آسیب دیده و نمی‌تواند به موقع ریکاوری خود را به پایان ببرد و این بدین معنی است که احتمالاً بازی با انگلیس را از دست خواهد داد.

انتظار می‌رود زلاتکو دالیچ به جای مدافع مصدوم خود از وردان چورلوکا ۳۲ ساله در پست دفاع راست استفاده کند، این در حالی است که تیم یدوای دیگر گزینه دالیچ برای این پست است.
انتهای پیام/

http://www.mizanonline.com/fa/rss/10/67

درباره : لایف استایل